СПОРТНА ХРОНИКА

01.05.2012

ВОЛЕЙБОЛ

През месец март отборът по волейбол на 26. СОУ момичета 5.-7. клас участва в зонално първенство, което се проведе в зала „Триадица”. Нашите момичета спечелиха първо място в турнира и това ни даде шанс да отидем на градско първенство.

Там след няколко срещи с доста силни противници, сред които националните шампиони по волейбол- отборът на 81. СОУ „Звездите”, успяхме да спечелим 3-то място и бронзов медал. Това е голямо постижение за нашия отбор! Очакваме нови успехи.

Памела 6б кл

БАСКЕТБОЛ

Баскетболният отбор на 26.СОУ участва в няколко турнира през пролетния сезон. Един от мачовете беше по проект на дванадесетокласници от 2.СОУ. срещата се състоя в спортната зала на училището. Нашите баскетболисти победиха. Спечелиха медали и купа. Най-много се отличи Криситян Райчев от 5. клас, който спечели индивидуална награда за най-полезен играч.

В общинското първенство по баскетбол отборът ни се класира на 2-ро място.

Николай 5б кл.

МАРАТОН ПО АЕРОБИКА

През месец април в зала „Фестивална” се проведе маратон по аеробика. В него взеха участие 60 деца. Нашите четвъртокласници се представиха много добре. Теодора Николова спечели 7-мо място. Отново доказахме, че трябва да се гордеем с 26. СОУ и учениците му.

Атанаска 6а кл.

ТУРНИР ПО НАРОДНА ТОПКА

На градския турнир по народна топка, организиран от ресурсните училища в София и проведен в НСА, нашето училище взе участие с отбор от третите класове. Участниците се представиха достойно и се класираха на 2-ро място.